אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

שבילים סביב הבית

בשיתוף פעולה עם:

4 posts / 0 new
התגובה האחרונה
אלי
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 11 שנים 4 חודשים
הצטרפ/ה: 09/06/2007 - 22:54
שבילים סביב הבית
גירסה להדפסהSend by email

לפני מס' שנים בניתי שבילים סביב הבית. במהלך השנים נוצרה תזוזה של השבילים והתרחקות של עד כ- 3 ס"מ מן המבנה, כולל קריסת השבילים ופיצוצים במס' מקומות. האם תזוזת השבילים היא אחד הגורמים לרטיבות בחלק הפנימי של קירות הבית הצמודים לשבילים? כיצד עלי לאטום במידה וארצה לרצף את השבילים?

גבי פייר
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני חודש אחד 3 שבועות
הצטרפ/ה: 11/08/2006 - 00:55
איטום שבילים סביב הבית

שלום אלי,

ראשית יש להתייחס לבעיה של סדיקת השבילים והתזוזה / השקיעה שלהם. מומלץ להביא קונסטרוקטור למקום שיבדוק את מקור הבעיה ויציע פתרונות לסדיקה ולתזוזות משום שאלו עתידים להמשיך ולהתרחש.עדיף לבדוק זאת כעת ולא להחפז ולרצף.

 בענין איטום הקירות:

איטום הקירות אמור להתבצע כבר בשלב הבניה ולפני יציקת השבילים , בהנחה שאלו נוצקו בנפרד.
בבצוע שכזה לא צפויה בעיה וגם אם היה השביל מחליט "לנסוע" קצת עדיין היה הקיר נשאר אטום. מכיוון שקיימת בעית רטיבות כנראה שלא קיימת שכבת איטום בקירות. לחילופין יתכן מצב נוסף וחריג יותר, בו קיימת שכבת איטום אך זו נפגעה. 

אם אין בכוונתך לבצע עבודה יסודית (יציקה מחדש של השבילים כולל הכנת תשתית מתאימה), אז כל שנותר לעשות כעת הוא לאטום את התפר שבין השבילים לקירות ואת השביל עצמו.

 רווח של 3 סנטימטר ניתן לאטום עם חומר איטום מסוג סיקפלקס PRO.  (לתפרים רחבים יותר ניתן גם להשתמש בחומרים אחרים).  אנא ראה את המאמר על איטום תפרי התפשטות עם מסטיקים פוליאוריטנים המתאר את אופן הבצוע הנכון של אטימת תפר התפשטות.

איטום התפר הנ"ל ימנע את כניסת המים אשר זולגים על הקיר, מעל לתפר. אך בנוסף, וכפי שציינת בעצמך- יש לאטום את יציקת הבטון של השביל עצמו. ניתן לבצע זאת עם חומר איטום צימנטי (סיקה טופ 107) או חומר ביטומני (מסטיגום).  בסדקים יש לטפל קודם לכן באופן נפרד ועם סיקפלקס, כאמור לעיל.

שים לב שיתכן  גם מצב בו חדירת הרטיבות מגיעה מהקרקע שמתחת לשביל- זאת במקרה שלא בוצעה שכבת איטום על הקיר התת קרקעי - כמקובל.    

נשמח לעזור הלאה ושיהיה בהצלחה,

גבי 

יהושע עיצובים
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 9 שנים 11 חודשים
הצטרפ/ה: 16/05/2007 - 11:22
Re: שבילים סביב הבית

לא נראה לי הקשר בין השביל לאיטום כי האיטום צריך להתחיל מלמטה מהיסודות דרך הקירות שעולים ,יתכן ויש לך תזוזות במבנה שיצרו סדקים באיטום ואתה יודע על תזוזה מהנראה לעיין בלבד ....בשבילים.
הייתי חושב על פתרון של איטום בפנל עולה על הקיר במפגש בין הקירות לשביל הבטון והמשך האיטום ע"ג השבילים כדי להרחיק את המים שבאים מכיוון הקירות. וכן דואג לשיפועים טובים בפיתוח הכללי.
אך אם מים באים מלמטה כול זה לא יעזור.אך אולי שווה לנסות.

יהושע עיצובים
www.josh8art.com

כרמית
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני שנה אחת חודש אחד
הצטרפ/ה: 16/08/2017 - 12:04
שבילים מחוברים לבית כן או לא והשפעה על איטום בשלב הבניה

אנחנו נמצאים לקראת התחלת בניה הקונסטרוקטורית החליטה על חיבור השבילים לבית בקירות צדיים ואחורי כדי למנוע מצב של בריחת השבילים ושקיעה, האם זה נכון לחבר את השבילים לבית? כיצד מתבצע איטום כאשר יוצקים את השבילים יחד עם הבית? הקונסטרוקטורית לא עונה לי על השאלה ואני לא מבינה מה נכון לעשות? 

מודעת גוגל

.


אינדקס

חדש!
אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

 

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).

2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק. 

3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.

החסות לאתר באדיבות:

בונדקס