אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

איך מוציאים אישורים לבניה קלה ומה צריך בשביל זה?

בשיתוף פעולה עם:

ה', 03/03/2016 - 15:46 -- eaglefl
גירסה להדפסהSend by email

אחד הנושאים החשובים ביותר שצריך להתייחס אליהם בכל מה שקשור לתוספות של בניה קלה למבנה, הוא האישורים שאתם צריכים להוציא כדי להתקין אותם. באופן כללי, המסלול להוצאת אישורים לבניה קלה הוא מסלול בזק מהיר יותר מהמקובל. הרעיון הוא לא להכביד מבחינה ביורוקרטית על מי שבמקש להתקין פרגולה חדשה במרפסת שלו, לסגור מרפסת, או לשפר את שביל הגישה לבית שלו. עם זאת, ועל אף שמדובר על מסלול מומלץ - הרי שזה עדיין מסלול חובה שיש להתייחס אליו.

כל מה שצריך לדעת על האישורים הללו

  • מה מגישים להוצאת האישור? - עליכם לפנות לוועדה המקומית לתכנון ובניה ברשות המקומית הרלוונטית שבה אתם גרים. עליכם לבקש לקבל אישורים לבניה קלה במסלול המואץ, ועליכם להוסיף טפסים שמעידים על העובדה שאתם תעשו. יהיה עליכם גם לצרף שרטוט בשלושה עותקים של התוספת העתידית ולפרט את הגלים שלה. כמו כן, עליכם להוכיח כי אכן מדובר על תוספת של בניה קלה. כלומר - תוספת שלא תשפיע על השלד של הבית או תפגע בבטיחות שלו.
     
  • האם כל בקשה מאושרת? - לא בהכרח. על אף שמדובר על מסלול בזק, שמורה עדיין למהנדס העיר הזכות שלא לתת אישורים לבניה קלה מקרים שונים. בין השאר - במקרים שבהם גם תוספת של בניה קלה עלולה להשפיע בכל זאת על הבטיחות של הבניין (למשל בבניינים ישנים מאד), או במקרים שבהם לא מדובר כלל על בניה קלה לעתים יבקשו פרטים נוספים על התוספת כדי לקבל החלטה וידחו אותה בכמה ימים או שבועות.
     
  • מה העונש למי שלא מוציא אישור? - מצד אחד, חלק מהרשויות המקומית נוקטות ביד מקילה כלפי מי שלא מוציא מראש אישורים לבניה קלה. נוהל זה, הנקרא  "זוטי דברים", קובע כי גם במקרים של אי הוצאת אישור, כל עוד אין סכנה ממשית למבנה, הרי שהעירייה תסתפק בקנס ולא בהרס התוספת או המבנה. מהצד השני, לא כל רשות מקומית בהכרח נוהגת כך.

לכן לא לוקחים שום סיכון

מהסיבות הללו, רצוי שלא לקחת שום סיכון. מתכננים בקרוב  פרויקט של בניה קלה? הקפידו להוציא את האישור הנדרש.

מודעת גוגל

.


אינדקס

חדש!
אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

 

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).

2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק. 

3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.

החסות לאתר באדיבות:

בונדקס