אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

רוחב דרך גישה לחניה

בשיתוף פעולה עם:

2 posts / 0 new
התגובה האחרונה
יאיר72
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני שבוע אחד 2 ימים
הצטרפ/ה: 13/09/2017 - 00:54
רוחב דרך גישה לחניה

שלום,

רכשתי בית צמוד קרקע במבנה דו משפחתי, למבנה המשותף רחבה משותפת המהווה שטח כניסה לשני הבתים - יש לציין שבזמן רכישת הבית לא היה הסכם שיתוף אך היה הסכם גילטלמני לפני כ 8 שנים שבו סוכם שאין כניסת רכבים מאחר ודרך הגישה לחניה היא צרה ורדיוס הפניה בעייתי - מצורף שירטוט בפועל רוחב הגישה הוא עד 3.20 מטר. יש לי מספר שאלות 1. היכן ניתן לבדוק אם דרך הגישה הנוכחית היא עומדת בתקן 2. השכן סגר את 2 החניות (חניה סגורה אחת הפך למחסן , חניה שניה פתוח סגר עם דק ושער 3. למרות ששתי החניות נסגרו לשימוש יעודי אחר , השכן החל לאחרונה להכניס את רכב ולהחנותו בשטח המשותף ולא במקום הייעוד של החניה הטענות : 1.כביש הגישה צר – האם יש תקנת בטיחות בנושא 2. מיקום החניה בפעול הוא על חשבון השטח המשותף ולא במיקו מיועד לחניה אשמח להכוונה בנושא תודה

קובץ מצורףגודל
חניה.pdf70.78 KB
ארז מירב
התמונה של ארז מירב
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 2 ימים 13 שעות
הצטרפ/ה: 12/05/2009 - 03:36
רוחב דרך גישה לחניה

שלום,

ע"פ ההנחיות לתכנון חניות וחניונים של משרד התחבורה יש לקבוע דרך גישה ברוחב של 4.5 מ' לחניה ברוחב 3 מ' (חניון ברמה 1). ככל שרוחב החניה עולה- דרושה דרך פחות רחבה. החניה שלך ברוחב 340, אז אני מניח שניתן להסתפק ברוחב קטן יותר. יש להתייעץ עם יועץ תנועה בעניין זה ולקבל מידה מדוייקת- זה קשור לרדיוס הסיבוב. 

לעניין פעולותיו של השכן: הוא בהחלט עובר הן על חוק התכנון והבניה- בכך שביטל חניות תקניות, וכנראה שגם על חוק המקרקעין בכך שהוא חונה בשטח המשותף, פוגע בזכות המעבר שלך ולא בחניה שהוגדרה לו. כל מה שאתה צריך לעשות הוא להודיע לשכן שבכוונתך להתחיל להחנות מדי פעם את רכבך או את רכב אורחיך בחניה שלך. מספיק שפעם אחת זה יהיה חסום- צלם בוידאו (עדיף עם עדים) את הסיטואציה ופנה לעורך דין להתראה לפני הוצאת צו מניעה. כמו כן, פנה במכתב רשום לועדה המקומית לתכנון ובניה ודווח על שינויי היעוד אותם הוא ביצע. בקש מהם לפעול ולידע אותך בפעולותיהם.

 

 

בברכה,
ארז מירב
עורך אדריכלות ובניה בישראל
בעל הסטודיו "אדריכלות אחרת"
 

מודעת גוגל

.


אינדקס

חדש!
אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

 

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).

2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק. 

3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.

החסות לאתר באדיבות:

בונדקס

athome