אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

שאלה על חישוב שטחים

בשיתוף פעולה עם:

4 posts / 0 new
התגובה האחרונה
שי007
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני חודש אחד 5 שעות
הצטרפ/ה: 17/10/2017 - 22:42
שאלה על חישוב שטחים

היי,

במפרט משרד השיכון יש הגדרה של שטח כזו
"שטח – השטח הנמדד בגובה של 1.20 מטר מעל הרצפה בין הציפויים של הקירות /אלמנטים בנויים התוחמים את השטח."

האם לפי ההגדרה השטח כולל את הקירות החיצוניים ?

מצד שני יש הגדרה נוספת של שטח במכרז

"שטח כמשמעותם בטופס המפרט שנקבע לפי סעיף 3(א) לחוק המכר דירות התשלג."
ראיתי שזה לא 3 א אלא סעיף 5 ובנוסף זו הגדרה אחרת לשטח (ראו להלן ההגדרה)

יש סתירה בין ההגדרות, לא ?

תודה .

5. שטח -ההרחבה
המחושב לפי כללים אלה:
(א) השטח הכלוא בתוך המצולע הנוצר על ידי הקווים העוברים על פניהם
החיצוניים של קירות החוץ של הדירה.
לעניין זה -
( 1) "קיר חוץ" - קיר המפריד בין הדירה לבין מה שמחוצה לה, לרבות בין
הדירה לבין מרפסת שמש, בינה לבין שטח משותף בקומה או בינה לבין
דירה או תכנית אחרת;
כאשר קיר חוץ מפריד בין הדירה לבין דירה אחרת יעבור קו המצולע
האמור במרכזו של קיר החוץ;
( 2) "פניו החיצוניים של קיר חוץ" - פני הקיר בלא גימור; בקיר עם חיפוי אבן
פני הקיר יכללו את החיפוי.
(ב) בדירה רב מפלסית יחושב ויפורט השטח לגבי כל מפלס בדירה; שטח הדירה
יהיה סכום שטחי כל המפלסים בדירה.
(ג) שטחו של כל מהלך מדרגות בדירה יחושב פעם אחת בלבד לפי ההיטל האופקי
של כל המשטחים המשופעים והאופקיים; השטח יצורף למפלס שממנו עולה
מהלך המדרגות.
(ד) בחישוב השטח ייכללו רק השטחים שגובהם תואם לנדרש בתקנות התכנון
והבניה (בקשה להיתר, תנאיו ואגרות), התש"ל 1970- (להלן - תקנות התכנון
והבניה (בקשה להיתר).

ארז מירב
התמונה של ארז מירב
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 5 ימים 4 שעות
הצטרפ/ה: 12/05/2009 - 03:36
חישוב שטחים

שלום,

בכל מפרט סביר, וגם על פי תקנות התכנון והבניה- חישוב שטחים, אין מושג כזה "שטח נטו" שכלוא בין הקירות, אלא רק שטח ברוטו שכולל את הקירות החיצוניים.

בברכה,
ארז מירב, מנהל הפורום
עורך אדריכלות ובניה בישראל
בעל הסטודיו "אדריכלות אחרת"
 

שי007
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני חודש אחד 5 שעות
הצטרפ/ה: 17/10/2017 - 22:42
תודה

אכן זה מה שראיתי בכל מיני חוזים שבדקתי אך השאלה היא האם הגדרת שטח כפי שהגדירה המדינה כוללת או לא כוללת את הקירות החיצוניים ?

אני שואל את זה כי באתר של משרד השיכון הם כתבו לגבי שטח כך:

שטח הדירה נקבע לפי שטח הדירה "נטו", כלומר השטח (במטרים רבועים) הכלוא בין הקירות החיצוניים של הדירה. לשטח זה יצורפו שטח המרפסת שיחושב לפי-30% משטחה; שטח המחסן שיחושב לפי-40% משטחו; שטח חניה יחושב כ- שני מטרים רבועים.

שוב תודה ויום טוב

ארז מירב
התמונה של ארז מירב
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 5 ימים 4 שעות
הצטרפ/ה: 12/05/2009 - 03:36
הגדרת משרד השיכון לשטח דירה

אני מציע שתפנה את השאלה ישירות למשרד השיכון. אין סימוכין בחוק או בתקנות לאופן בו הם מחשבים את שטח הדירה. אולי זו תקנה פנימית לצורך מחיר למשתכן אות תחשיבים פנימיים.

בברכה,
ארז מירב, מנהל הפורום
עורך אדריכלות ובניה בישראל
בעל הסטודיו "אדריכלות אחרת"
 

מודעת גוגל

.


אינדקס

חדש!
אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

 

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).

2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק. 

3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.

החסות לאתר באדיבות:

בונדקס

athome