אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

יריעות ביטומניות לוילות

גירסה להדפסהSend by email
סוג הבית: 
דירה
מספר מפלסים: 
שתי קומות או יותר
חד' שינה: 
4
שטח הבית במ"ר: 
160.00
הערות לשטח הבית: 
מחירים נמדדים במטרים
תיאור חופשי של תכנית זו: 

יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הן יריעות המיוצרות מחומרי גלם איכותיים שהחיבור ביניהם יוצר אטימות מושלמת בגגות, בבריכות שחייה ובכל מיקום אחר המצריך אטימה מוחלטת מפני מים.

היריעות מורכבות משני חומרים עיקריים ביטומן ושריון.

  • ביטומן הוא חומר הדומה לזפת הנוצר משאריות חומרים הנפלטים בעת זיקוק הנפט. החום הרב בעת הזיקוק משפיע על החומר והוא הופך לנוזל. אך כשחולף זמן והטמפרטורה יורדת הוא הופך שוב את צורתו והפעם למוצק צמיג. כדי שהביטומן יפעל באופן אופטימלי, מוסיפים לו בתהליך הייצור גם פולימרים, וגם כמויות גדולות של בועות אוויר חמות מאד.
  • שריון הוא החומר שעוטף את הביטומן לאחר תהליך הייצור שלו, ייחודו של השריון הוא בעובדה שהוא מסוגל לעמוד בטמפרטורות גבוהות וכך יוצר הגנה על הביטומן כך שהחומר הפנימי לא יאבד את תכונותיו הייחודיות ואת האפקטיביות שלו בעת ביצוע פעולות האיטום. קיימים כמה סוגים של חומרי שריון, אלו המתאימים ביותר לנושא האיטום הם אלה המכילים גם פיברגלס.

סוגי היריעות הביטומניות שאפשר לרכוש בארץ ונתוניהם:

  • יריעות איטום העשויות ביטומן משובח בפולימרים מסוג A.P.P , לאיטום קירות תומכים בבניינים, אדניות, חניונים, גגות משופעים ושטוחים.
  • וכן יריעות איטום העשויות ביטומן משובח בפולימרים מסוג. S.B.S , חומר זה הוא גמיש יותר ולכן מתאים בעיקר לאיטום מרצפות ומרתפים ואינו מומלץ לאיטום גגות. החום הרב השורר בישראל ינטרל את אפקט האיטום מחומר זה ולכן אין להתקין אותו במקום החשוף לפגעי מזג האוויר אלא רק במקומות פנימיים.
  • בכל רכישה, יש להקפיד על רכישת יריעות ביטומניות המסומנות בתו תקן ישראלי לאחר שעברו את תהליכי הביקורת הקפדניים של מכון התקנים הישראלי.
  • בנוסף לכך, עובי היריעות המאושר לשימוש לצרכי איטום הוא 5 מ"מ. יש לוודא שעל גבי האריזות מופיע נתון זה. קיימות גם יריעות דקות יותר, בעובי 4 מ"מ אך הן מאושרות לביצוע רק כשכבה נוספת ולא כשכבה בסיסית שעובייה חייב להיות במינימום 5מ"מ.

 

הוראות שונות לגבי היריעות הביטומניות

כדי לקבל מהמוצר את מלוא האפקטיביות של המוצר חייבים להקפיד על כמה כללים בסיסיים:

 

  • אסור להשאיר את היריעות חשופות לשמש, לא בעת ההובלה ולא בעת האכסון. השמש היוקדת והלחות הגבוהה יגרמו להריסתו של המוצר. לכן, חייבים להסיע אותו בתוך רכב סגור ולאכסן אותו במקום יבש.
  • בעת ביצוע האיטום, כל השטח חייב להיות שטוח, נקי וללא רטיבות. רק כשמתקיימים כל התנאים הללו אפשר לחבר ולרתך בין היריעות. גז הפרופן המשמש כחומר המקשר הופך את קצוות המשטחים לדבק וכך אפשר לחבר ביניהם, כשהשוליים מהווים 10 ס"מ בכל אחד מהצדדים.
  • רק אוטמים שעברו הכשרה מתאימה על אופן חיבור היריעות הבטומניות, יוכלו לבצע איטום על פי ההנחיות של התקן הישראלי שלמדו בקורס.
  • תקופת האחריות נעה בין שבע לעשר שנים על פי סוג המוצר.

 

למידע נוסף על איטום כנסו לאתר המקיף אוטמים אונליין ובו כל המידע על יריעות ביטומניות וגם יועצי איטום אונליין.

https://otmim.co.il/

שם משרד האדריכלים: 
אוטמים אונליין
אתר האינטרנט: 

צור קשר עם העסק

שאלת אבטחה:
האתגר הבא נועד לוודא שהפנייה שלך אמיתית, כדי למנוע משלוח דואר זבל לבעל העסק.

מודעת גוגל

.


אינדקס

חדש!
אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

 

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).

2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק. 

3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.

החסות לאתר באדיבות:

בונדקס

athome