אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

רכישת דירה חדשה מקבלן

גירסה להדפסהSend by email
סוג הבית: 
דירה
מספר מפלסים: 
שתי קומות או יותר
חד' שינה: 
5
שטח הבית במ"ר: 
260.00
תיאור חופשי של תכנית זו: 

רכישת דירה חדשה מקבלן

 

אנשים רבים שרוכשים דירה מקבלן אינם יודעים אילו סיכונים קיימים ומה הקריטריונים הנכונים עבור רכישת דירה חדשה מקבלן. ראשית, יש לבקש מהקבלן אשר ממנו אתם רוכשים את הדירה להציג את הרישיון שלו שיהיה עדכני לשנה השוטפת. ברישיון ניתן לראות באילו ענפים הקבלן מורשה לעסוק וכן, סיווגו הכספי כגון עד איזה סף כספי מותר לו לבצע עבודות בניה. יש לבקר בפרויקטים הקודמים שהקבלן ביצע ולשוחח עם הדיירים ולבדוק אם רמת הגימור היא לשביעות רצונם. יש לברר גם לגבי מצבו הכלכלי של הקבלן ככל שניתן.

 

יש לברר באמצעות עו"ד מקרקעין, אם אין שעבודים או עיקולים על הקרקע או הנכס.  יש לבדוק במקביל את מסמכי הבעלות על הקרקע שעליה ייבנה או נבנה בניין המגורים ואם יש לו זכויות בקרקע. במידה והקרקע הינה בבעלות מנהל מקרקעי ישראל, יש לבדוק אם הקרקע עברה היוון ואם לא מה דמי ההיוון שיש לשלם על הקרקע.

 

בדיקת  רישום הערת אזהרה על הקרקע לטובת הקבלן

 

יש לבדוק בטאבו אם ישנה הערת אזהרה לטובת הקבלן על הקרקע שעליה ייבנה או כבר נבנה בניין המגורים. יש לוודא עוד, אם בידי הקבלן ישנם היתרי בניה מתאימים אשר הוצאו ע"י הרשות המקומית. יש לציין, כי הליך רכישת דירה חדשה מקבלן הוא די מורכב ויש לדאוג לכך שעורך הדין שלכם יהיה בקיא בענייני מקרקעין. עוה"ד, ידרוש מהקבלן מסמכים רלוונטיים על מנת לוודא כי הכול מתנהל כשורה.

 

השלב השני יהיה כאשר עוה"ד שלכם, יעבור על כל סעיפי החוזה וינהל מול עוה"ד של הקבלן מו"מ משפטי. ייתכן כי יהיו שינויים בחוזה המכר, כך שהנספח יכלול את כל השינויים שיהיו לטובתכם . יש  להקפיד על כך שבעת חתימת החוזה, תקבלו עותק של כל המסמכים כולל חוזה המכר, תשריטים, דיווח למיסוי המקרקעין. במידה וקיימת הערת אזהרה על הדירה, יש לבקש נסח טאבו על מנת לוודא כ הדירה רשמה בפועל לטובתכם בכדי למנוע בעיות וטעויות בעתיד.

 

השלב הסופי וההכרחי ברכישת דירה מקבלן

 

כאשר אתם מקבלים כבר את המפתח לדירתכם החדשה, יש לקרוא לשמאי ומהנדס, בכדי שיבדקו כי לא קיימים ליקויי בניה בדירה. במידה וישנם תיקונים או ליקויים שונים, יש לפנות עם הרשימה שנתן לכם מהנדס הבניין, כך שתוכלו להביא אותה לעוה"ד שלכם, על מנת שהלה יגיש תביעת ליקויי בנייה שאותם יצטרך לתקן הקבלן והמהנדס יצטרך לבדוק את תיקונם ולאשר אותם..

אהבתם את המאמר? זקוקים למידע נוסף? סאגה מזמינים אתכם לגלות את כל המידע העדכני על בדיקות בתים בישראל, כנסו לאתר http://saga-bedek.co.il/ וגלו מהם הסודות שהקבלנים לא רוצים שתדעו.

 

   

קבצי pdf מצורפים: 
שם משרד האדריכלים: 
סאגה
קישור ישיר למשרד האדריכלים: 

צור קשר עם העסק

שאלת אבטחה:
האתגר הבא נועד לוודא שהפנייה שלך אמיתית, כדי למנוע משלוח דואר זבל לבעל העסק.

מודעת גוגל

.


אינדקס

חדש!
אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

 

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).

2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק. 

3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.

החסות לאתר באדיבות:

בונדקס

athome