אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

תפקידו של מפקח בניה

גירסה להדפסהSend by email
סוג הבית: 
בית פרטי בודד
מספר מפלסים: 
קומה אחת בלבד
חד' שינה: 
3
שטח הבית במ"ר: 
120.00
תיאור חופשי של תכנית זו: 

תפקידו של מפקח בנייה

 

בענף הבנייה בישראל, ישנן דרכים שונות לנהל מיזם. התפיסה המקצועית היא שלמיזם, קיים מנהל ביצוע שהוא מפקח הבנייה ומהנדס בניין בהכשרתו. המפקח על הבנייה, עומד בזמנים, מתכנן את תקציב הבנייה מראש, דואג לתיאום הפגישות ולתכנון התקציב, כך שיהיה מקסימום חיסכון בעלויות הבנייה שכולנו מודעים לעובדה כי הן יקרות. ראשית, מפקח הבנייה ייקח הצעות מחיר, לאחר קבלת היתר הבנייה הוא יוציא מכרזים לקבלנים ואז יחליט באיזה קבלן הוא יבחר. ההחלטות של כל מי שעומד בפני בנייה, גם אם מדובר על בית פרטי, הן אינן קלות ויש לבחור אנשי מקצוע ומתכננים שיהיו הגורם הראשי בתהליכי הבנייה, מה  שמקשה על מפקח הבנייה הינן קבלת ההחלטות המקצועיות. עם תחילת העבודה, יש להתנהל מול מספר גורמים ולתאם ביניהם את ביצוע העבודות.

יתרונותיו של מפקח הבנייה

 

כשאר אנשים שבונים בתים פרטיים, סבורים כי הם יכולים לעמוד בכל הליכי הבנייה, מוצאים מהר מאוד, כי הבניה מתעכבת, הבחירה של אנשי המקצוע , או לפחות בחלקה הייתה מוטעית,  השלבים בבנייה אינם מתבצעים במועדם והתכנון של קבלת המפתח בתאריך שנקבע מתאחר בעוד כמה חודשים וזה עוד במקרה הטוב...

 

היתרונות הרבים שיש למפקח הבנייה הם עדכון מלא ובקיאות רבה בנושאים רבים בענף הבנייה שכן, מפקח הבנייה הוא מהנדס בניין העובד מול ארכיטקטים, קונסטרוקטורים, מהנדסי אינסטלציה, יועצי איטום ועוד. הכנה של שאלות מקצועיות, ישיבת צוות שמארגן מפקח הבנייה בכל סיום שלב בפרויקט הבניה, מקלה על המשך התיאום והתקדמות הבנייה בין אנשי המקצוע החשובים בפרויקט זה. אנשים שבנו באמצעות מפקח בנייה, יודעים לספר כי הם קיבלו את המפתח לביתם בזמן שהובטח להם ע"י מפקח הבניה.

 

דיוור שבועי לגבי התנהלות הפרויקט באתר הבניה

 

מפקח בנייה, מעביר דיוור שבועי לקבלן או לבעל הבית ששכר את שירותיו למטרת פיקוח וניהול הבנייה. מפקח הבנייה, מתייחס לנושאים המקצועיים ולבעיות אשר אותן נתן יהיה לפתור באתר, במידה והייתה התנהלות רשלנית של החברה הקבלנית , המפקח עשוי להתריע במקרים מסוימים ויבקש על הפסקת עבודה באמצעות עוה"ד של בעלי הדירות במידה ומדובר על בניין מגורים בעת הצורך.

 

אנשים רבים שממתינים לסיום פרויקט בניה שקטים יותר, כאשר הם יודעים שקיים בשטח הבנייה מפקח בניה בעל שם ומוניטין שכבר ביצע פרויקטים רבים של בנייה בהצלחה ולשביעות רצונם של הדיירים. גם בפרויקטים של תמ"א 38, מפקח הבנייה שנשכר למטרה זו, עובד בשקיפות מלאה והמפקח, הוא בעצם היד המקצועית שמכוונת באמצעות המידע וההיכרות המעמיקה של  ענף הבנייה ואנשי המקצוע הקשורים לענף זה.

 

שם משרד האדריכלים: 
סאגה
אתר האינטרנט: 

צור קשר עם העסק

שאלת אבטחה:
האתגר הבא נועד לוודא שהפנייה שלך אמיתית, כדי למנוע משלוח דואר זבל לבעל העסק.

מודעת גוגל

.


אינדקס

חדש!
אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

 

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).

2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק. 

3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.

החסות לאתר באדיבות:

בונדקס

athome