אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

חישוב שטחים ואחוזי בנייה

נותני חסויות לאתר:

7 posts / 0 new
התגובה האחרונה
יוסי 30
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 2 חודשים 5 ימים
הצטרפ/ה: 19/03/2020 - 16:57
חישוב שטחים ואחוזי בנייה

בס"ד  תודה על המדריך המפורט של חישוב השטחים ואחוזי בנייה.

מבקש לדעת בסעיף 11. שבמדריך - חישוב שטח מרחב מוגן (ממ"ד)   כתוב -" השטח המזערי של מרחב מוגן דירתי(גם אם שימושו למגורים)וכן השטח שמתחת לקירות של מרחב דירתי מוגן,גם אם הקיף שטח העולה על השטח המזערי הנדרש לפי התקנות -לא ייכלל במניין זכויות הבנייה"  האם הכוונה לא יכלל במניין זכויות הבנייה עיקרי\שרות ?  ומה האסמכתא לנאמר לעי"ל מאיכן הציטוט.(מדובר על תכנון של מבנה חדש בת"א עם ארבעה דירות קטנות של 40 מ"ר מינימום לפי התב"ע  כולל הממ"ד).

תודה על התשובה.

יוסי

ארז מירב
התמונה של ארז מירב
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני שעה אחת 40 דקות
הצטרפ/ה: 12/05/2009 - 03:36
חישוב שטחים ואחוזי בניה

שלום,

האסמכתא: בתקנות התכנון והבניה חישוב שטחים  סעיף 9 ד 1 

בברכה,
ארז מירב, מנהל הפורום
עורך אדריכלות ובניה בישראל
יועץ לנושאי תכנון ובניה
 

יוסי 30
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 2 חודשים 5 ימים
הצטרפ/ה: 19/03/2020 - 16:57
חישוב שטחים ואחוזי בנייה

הי ארז תודה על תשובתך.כדי לוודא שהבנתי נכון הוראות סעיף 9ד1,  שטחי הממ"דים יגרעו ממניין שטחי השרות שהתב"ע שחלה מאפשרת ?

כתוב במפורש בסעיף  9 ד :(1)  " ביטחון ובטיחות: מקלט, וחלקים ומיתקנים בבנין הבאים להגן על הנמצאים בו בפני סכנות בטחוניות או בטיחותיות ובלבד שאינם מיועדים לשימוש למטרה עיקרית; ואולם במרחב מוגן דירתי יראו כשטח שירות בדירת מגורים רק את השטח המזערי הנדרש לפי התקנות בענינן, וכן את השטח שמתחת לקירות של מרחב מוגן דירתי, אף אם הקיפו הקירות שטח העולה על השטח המזערי הנדרש לפי אותן תקנות";

האם נכון ? כי בסעיף 11 במדריך כתוב בעניין זה  "לא ייכלל במניין זכויות הבנייה"

תודה על תשובתך.

יוסי.

ארז מירב
התמונה של ארז מירב
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני שעה אחת 40 דקות
הצטרפ/ה: 12/05/2009 - 03:36
חישוב שטחים ואחוזי בניה

תודה על הבדיקה שערכת!

עדכנתי בהתאם את סעיף 11 למדריך:

 השטח המזערי של מרחב מוגן דירתי (גם אם שימושו למגורים) הוא 9 מ"ר, ויחשב כשטח שירות. ניתן להכניס גם את שטח ההטלה של בסיס הקירות של הממ"ד כשטח שירות, כל עוד השטח הכולל הוא לא יותר מ- 12 מ"ר. 

אם לא נותרו שטחי שירות בזכויות הבניה (נוצלו כולם), בסמכות הועדה המקומית לאשר הקלה של 9 מ"ר בשטחי השירות (ע"פ סעיף 151 ג' לחוק).

בברכה,
ארז מירב, מנהל הפורום
עורך אדריכלות ובניה בישראל
יועץ לנושאי תכנון ובניה
 

יוסי 30
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 2 חודשים 5 ימים
הצטרפ/ה: 19/03/2020 - 16:57
חישוב שטחים ואחוזי בנייה

הי ארז תודה על תשובתך.

מקווה שאני לא מכביד ,פשוט יש לנו מחסור חמור בשיטחי שרות ואני מנסה למצוא פיתרון.

לא הצלחתי למצוא את הסעיף הרלבנטי  151ג לחוק התכנון והבנייה.

ובנוסף בתיק מידע שקיבלנו מופיעה הערה  "לתוכניות שהופקדו לאחר כ"ט בתמוז התשמ"ט (01.08.1989) לא ניתן לבקש תוספת אחוזי בנייה(הקלות כמותיות)"     .התוכנית שלנו הופקדה ב- 23.10.2012

האם עדיין בסמכות הועדה המקומית לאשר הקלה של 9 מ"ר בשטחי השירות (ע"פ סעיף 151 ג' לחוק).?

שוב התנצלות אם אני מכביד.

תודה ובריאות.

יוסי

ארז מירב
התמונה של ארז מירב
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני שעה אחת 40 דקות
הצטרפ/ה: 12/05/2009 - 03:36
חישוב שטחים ואחוזי בניה

ההקלה הקשורה לממ"ד אינה קשורה לתכניות מלפני או אחרי 1989. ראה סעיף 151 לחוק התכנון והבניה. אגב, למרות שלשון החוק מדברת עך השטח המינימלי לממ"ד שהוא 9 מ"ר, נסה לבקש בשיטת מצליח 12 מ"ר, כגודל שטח השירות המותר לממ"ד  ע"פ תקנות חישוב שטחים שכולל את היטל קירותיו.

בברכה,
ארז מירב, מנהל הפורום
עורך אדריכלות ובניה בישראל
יועץ לנושאי תכנון ובניה
 

יוסי 30
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 2 חודשים 5 ימים
הצטרפ/ה: 19/03/2020 - 16:57
חישוב שטחים ואחוזי בנייה

הי ארז שבוע טוב. 

אכן אנסה תודה לך !!!

עזרת לי מאוד. 

שבוע טוב והמון בריאות.

יוסי 

מודעת גוגל

.


אינדקס

חדש!
אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

 

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).

2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק. 

3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.

החסות לאתר באדיבות:

/