Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

חריגות בניה של בעלים קודמים

• This topic is empty.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    shirly
    משתתף

חריגות בניה של בעלים קודמים

שלום רב ותודה מראש!
    קניתי בית שיש בו חריגות בניה של כ 30 מØר (סגירת מרפסות למיניהן).
    לפני כניסה לבית אני חייבת לעשות שיפוץ! הבעיה היא כזו:
    הבית יעבור להיות רשום על שמי כעבור זמן מה מהעברת המפתחות והשיפוץ כיוון שמדובר בכינוס נכסים.
    אני יודעת שייתכן ויגיע פקח לשטח עם העברת הבעלות ואני פוחדת שאז יבקשו ממני ארנונה רטרואקטיבית על השטח הנוסף גם על הזמן שלא היה בהחזקתי… האומנם? באמת יכולים לבקש זאת?
    בחוזה רשום כי אנחנו מקבלים את הבית כØזוהי הכלהØ זאת אומרת עם החריגות .
    ומה אני עושה לעניין השיפוץ שלי? אני מתכוונת לשנות בתחומי האישורים של העירייה אבל לעשות זאת לפני הגשת היתרים ורק במידה ויבואו לבקר אגיש כי גם ככה ישנן חריגות ואני חייבת לעבור לבית ודחוף, כיוון שאי אפשר להתגורר כך אז אני מתכוונת לשפץ מיד עם קבלת המפתח.
    ושאלה אחרונה, האם אפשר תוך כדי שיפוץ להגיש בקשה להיתרים? הרי הבקשות לוקחות לעיתים שנה ומעלה…
    תודה רבה,
    שירלי

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: חריגות בניה של בעלים קודמים

שלום, להלן תשובות: לגבי ארנונה רטרואקטיבית על השטח הנוסף- התשובה היא לא. הארנונה לא יכולה להיות מצטברת, כלומר הארנונה היא שמית, על שמו של הבעלים שעשה שימוש במבנה בתקופת הארנונה. במקרה שלך את מתחילה את השיפוץ לפני שהבית עובר על שמך. אני צריך להבין איזה סוג של שיפוץ את מתכננת. אולם, בעיקרון, כל עוד הבית לא על שמך אינך יכולה לבקש היתר בניה, אלא בשם הבעלים הרשום. במידה ולא תבצעי זאת, מייד כשהבית יעבור על שמך עלייך לבקש מייד היתר "לגיטימציה" לכל החריגות.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן