Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

עזרה בבחירת קרקע

• This topic is empty.
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    -3374
    משתתף

עזרה בבחירת קרקע

שלום רב,
    אנחנו לקראת בחירת מגרש ובניית חלומנו בישוב קהילתי.
    לצערי המגרשים המוצעים אינם "פסטיבל" כפי שהגדיר את זה האדריכל שכנראה יהיה לי ואשמח לשמוע חוות דעת גם מהמומחים פה:
    קצת מידע: צפויים 2 הרחבות, אחת שתתחיל בחודשים הקרובים ועוד אחת שתתחיל בעוד שנתיים, שלוש.
    בשלב הראשון יש 2 שורות שבינהן מפריד כביש וגם בשלב השני יהיה אותו דבר אך בין החלק התחתון של הרחבה 1 לחלק העליון של הרחבה 2 אין הפרדה, רק מדרון של 2 מטר יפריד בינהם.
    השטחים בשלב של הרחבה 2 טובים יותר לטעמנו (כי יותר מרובעים) אך היינו מעדיפים להתחיל בשלב זה ולא לחכות לשלב הבא. אנו מעוניינים לבנות בית בקומה אחת בלבד, בין 150 ל-160 מ'!! סליחה על ההקדמה הארוכה. עכשיו אציג לכם את היתרונות וחסרונות בין המגרשים שאנו מתלבטים בשלב הרחבה 1 בלבד:
    יתרונות השורה עליונה בהרחבה 1:
    1. מגרש עולה
    2. מאחורי המגרש יש יער.
    3. הכי גבוהים – כך שהנוף, אם יצליח להיות (ולא יוסתר ע"י הבתים מעבר לכביש) יהיה כי טוב.
    חסרונות השורה העליונה:
    1. רובם מגרשים מלבניים צרים, הטובים מבינהם שעוד נותרו לנו לבחירה הם במידות הבאות:
        א. 18.46 צד אחורי, 17.35 צד קידמי (רוחב), אורך – 34.51 ו- 34.47
        ב. 16.10 צד אחורי, 20.07 צד קידמי (רוחב), אורך – 34.66 ו-33.9
       הערה – צד אחד צריך להתרחק 3 מ' וצד שני ניתן על קו האפס אך צריך לכך אישור של השכנים וגם אנו לא 
       כל כך מעוניינים בכך…
    לפי מגרשים אלו נאלץ לבנות בית מלבני לדעתנו וזה קצת מבאס אותנו.
    יתרונות השורה התחתונה:
    המגרש שאונו יכולים לבחור הוא במידות: 19.26 ו-20.77 רוחב, 25.48 ו-26.85 אורך, כלומר יותר מרובע ומתאים לצרכינו
    חסרונות השורה התחתונה:
    1. מגרש יורד
    2. מתחת למגרש (מקדימה) יהיו שטחים נוספים ויש סיכון שיבנו לפניי 2 קומות שיכסו לי את כל הנוף והאויר.
    מודה מאוד למי שקרא עד כאן ויתן לי את דעתו בנושא.

-3374
    משתתף

Re: עזרה בבחירת קרקע

תודה רבה, אתה נשמה טובה… כל טוב..

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: עזרה בבחירת קרקע

שלום, זוהי בעיה קלאסית ומוכרת: מגרש עליון או מגרש תחתון. במקרה הזה הייתי בוחר את המגרש התחתון: 1. הוא מרובע יותר ויתאים לצרכיכם 2. על מנת לצפות בנוף מהמגרש העליון תצטרכו לשבת בחזית. באופן עקרוני, היות והבית יפרס ע"פ שטח גדול והיות ויש מלפנים חניות ופילרים, הגינה הקדמית ה"טובה" תצטמצם עד מאוד. גם לא תהיה פרטיות מספקת מפני העוברים ברחוב, כמו גם רעש של רכבים. 3. למגרש התחתון תהיה חצר אחורית טובה. היא תהיה גדולה יותר ותזכה ליותר פרטיות ושקט. נכון, לא ידוע מה ייבנה ממול בעתיד, אבל הדבר נכון גם למגרש העליון: אם מתחת לכביש יבנה בית בן שתי קומות ורעפים הוא יסתיר את הנוף במגרש העליון באותה מידה. בהצלחה!

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן