Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

פרגולות

• This topic is empty.
מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    -3040
    משתתף

פרגולות

לפי ההגדרה – "מצללה (פרגולה)" – מבנה בלא קירות, שתקרתו משטח הצללה מישורי ואינו משופע או נטוי, הנסמך על עמודים ובלבד שהמרווחים בין החלקים האטומים של משטח ההצללה מחולקים באופן שווה ומהווים 40% לפחות ממנו; "
    אם אני מבין את הפירוש כפשוטו – ככל שיש יותר רווחים בין הקורות המצלות (מעל 40%), אזי זה נחשב פרגולה… אבל אז זה לא עושה צל… מה ההגיון? 4 מוטות היוצרות תקרה וירטואלית גם כן נקראות פרגולה?
    אם אני מייחס את "40% לפחות ממנו" לסך החלקים האטומים מסך התקרה, זה נראה יותר הגיוני (יותר קורות, יותר צל)
    מה הפרשנות הנכונה?
    תודה

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: פרגולות

שלום, הכוונה היא ש- 60 אחוז מוצל, ו-40 אחוז חשוף. בפועל, חריגות לפה ולשם אינן נבדקות בזכוכית מגדלת…. כל עוד אין קירוי כסככה.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

-3040
    משתתף

מירב, תודה על התגובה המהירה. רק לראות אם הבנתי – אם השטח החשוף הוא 90% והשטח המוצלל הוא 10% אזי זוהי לא פרגולה? מה קורה אז? זה לא פרגולה ואז ניתן להקים ללא היתר עבודה מצומצמת?

ארז מירב
    מנהל בפורום

מדובר, לעניות דעתי, באחוזי מקסימום להצללה. אני בטוח שגם האלמנט שאתה מתאר עונה על ההגדרה. בעיקרון, כמעט שאין אלמנט בנוי שאינו עונה על הצורך בהיתר רגיל או היתר לעבודה מצומצמת (למעט סככת בד מתקפלת קונזולית- מרקיזה).

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

-3040
    משתתף

תודה ארז

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן