Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

שינוי תב"ע (קווי בניין אחורי)

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    asafmo
    משתתף

שינוי תב"ע (קווי בניין אחורי)

שלום
    אני מעוניין לבצע תוספת בנייה של כ-50 מ"ר מאחורי ביתי (בית קרקע) התוספת תחרוג בצורה משמעותית מקווי בניין, מותר לבנות 1.60 ובפועל אני בונה 4.20 ולכן יש צורך להגדיל את קווי הבניין ע"י שינוי תב"ע, מישהו יכול להסביר לי איך אני מבצע הגדלת קווי בניין (אני יודע שזה נעשה ע"י אדריכל) אבל אשמח לפירוט בנוגע להליך… זמן, כסף וכולי..
    בנוסף האם יש למישהו פיתרון אחר אני אשמח לשמוע.
    תודה ושבוע טוב.

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: שינוי תב"ע

שלום, ניתן לקבל הקלה ללא שינוי תב"ע, עד 10% מקו הבניין. ממ"ד יכול לחרוג אף יותר. מעבר לזה מדובר אכן בשינוי תב"ע. התהליך מתבצע ע"י אדריכל, ומדובר בהליך ארוך (חצי שנה עד שנה) ויקר (3000-5000$). לפני תחילת ההליך יש לבדוק עם הוועדה המקומית האם הם יתמכו עקרונית. קח בחשבון שגם התנגדויות שכנים יכולות לעכב. במידה וההליך מצליח קח בחשבון היטל השבחה (ניתן להתייעץ עם שמאי על גובהו).

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

asafmo
    משתתף

Re: שינוי תב

ארז שלום התייעצתי עם אדריכל והוא אמר לי שבעירייה לא ממהרים לשנות תב"ע אם עדיין אין מבנה קיים ולכן עדיף קודם לבנות ללא אישור ורק לאחר מכן להגיש שינוי תב"ע (לטענת האדריכל הדבר אינו תקין אבל ככה העירייה עובדת). האם הדבר הגיוני ?!

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: שינוי תב"ע

ייתכן, אך זו עצה בעייתית משום שבניה ללא אישורים היא עבירה פלילית. אתה תהיה חשוף להרבה תביעות מצד העיריה, שכנים, פועלים שנפצעו ואינם מבוטחים ללא היתר, לאחריהם תצטרך לבצע בדיוק את אותו התהליך בתוספת קנסות.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן