Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

שינוי תוואי דרך עם זיקת הנאה

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ערן סודק
    משתתף

שינוי תוואי דרך עם זיקת הנאה

שלום,
    אני עומד בפני רכישת מגרש לבנית בית פרטי, אשר בשטחו עוברת דרך המשמשת לגישה לחניה פרטית של בית במגרש שכן.
    בטאבו רשומה זיקת הנאה למעבר לטובת המגרש השכן, בצירוף תשריט מדוייק המסדיר את תוואי הדרך העוברת במגרש שלי.
    ברצוני לשנות את תוואי הדרך העוברת במגרש שלי כך שתתאים טוב יותר לתכנון הבית שלי. כחלק מהשינוי אני מתכוון להמשיך ולאפשר גישה מלאה לבית השכן, כמתבקש בזיקת ההנאה, אולם על פי תוואי שונה מהתשריט המופיע בטאבו.
    רציתי לשאול האם ניתן לבצע שינוי כזה – סלילת דרך בתוואי אשר סותר את התשריט בטאבו (אולם עדיין תומך במהות זיקת ההנאה, שהיא גישה לחניית הבית השכן).
    מה הפרוצדורה בה עלי לנקוט?
    האם נדרש אישור של כל בעלי הבית השכן הרשומים בטאבו?
    תודה,
    ערן

ארז מירב
    מנהל בפורום

שינוי דרך זיקת הנאה

שלום, לפי מיטב ידיעתי יש לערוך תכנית בינוי חדשה למתחם שמסדירה את הדרך, הפילרים והחניות. אין צורך בשינוי תב"ע. גש למשרדי הוועדה המקומית בשעות קבלת קהל ובדוק האם אני צודק. במידה וכן, שכור אדריכל. לדעתי תצטרך גם מפת מדידה עדכנית. כמובן שנדרש אישור של כל בעלי הבית השכן הרשומים בטאבו.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

ערן סודק
    משתתף

תודה ארז.

תודה ארז. רק לצורך ההבהרה: במידה וישנה התנגדות מטעם בעלי הבית השכן, אין באפשרותי לערוך את השינוי? ערן

ארז מירב
    מנהל בפורום

שינוי דרך זיקת הנאה

במקרה זה רצוי לתאם עמדות עם מהנדס הוועדה המקומית. אם אתה מצליח לשכנע אותו שזה נכון תכנונית, ייתכן שניתן יהיה לכפות על המתנגד להגיש התנגדות בכתב ולדרוש דיון מסודר בעניין בישיבת הועדה. רצוי להתייעץ עם עו"ד המצוי בתחום המקרקעין – עו"ד אלטלף לגבי ההכנות הדרושות במקרה זה, והאם ניתן להפעיל את תקנה 2 א' המחייבת את המתנגד להגיש התנגדותו בכתב, ולא סתם להימנע מחתימה.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן