Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

• This topic is empty.
מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    לבנת שער
    משתתף

בס"ד
    בעלי בנה פרגולה לפני 4 שנים מעץ וריצפת עץ מתחת לתוספת חדר בטון שנבנתה לפני 25 שנה של דייר שמעלינו . לפני חודש ניגשתי להג"א צרפתי להם את ההיתר של החדר בטון  שמעלינו שמוכיח שהשטח בטון לא שייך לנו וכן ותמונות שמראות שהשטח שלי הוא פרגולה בלבד או חצר שירות ולא שטח עיקרי  . וניתן לי אישור  לפטור בתנאי שאני מוכיחה שהשטח הוא שירות .
    מה עלינו לעשות ? היכן להתקדם מכאן ? איך אפשר לקבל היתר לבניית עץ הנ"ל מהעירייה? ולסיים סיפור ארוך של סה"כ בניית עץ זמנית .
    בעבר קבלנו עפ"י ההחלטה/ועדה  אישור,  שמותנה בהריסה של 2 מוטות העץ מתוך 8 לערך והגבהה של המדרגות.הם שינו את דעתם וכרגע הם רוצים להפוך את השטח לשטח עיקרי ומבקשים שנגיש שוב , הפעם כבקשה מקוונת . עם שוב מודד, אדריכל, מהנדס ועוד ועוד ופטור מממ"ד ( שקיבלתי זה עתה) .
    החוקים לא רשומים בשפה ברורה לנו האזרחים בנושאי בנייה , קשה מאוד להבין אותם , מה ההיתרים של כל רשות אין פרסומים אין עזרה הכל מסורבל מדוע לא מפרסמים את ההקלות שלנו והחוקים החדשים של שנת 2016 . לצערינו הרב יש המון אזורים בשטחי מדינת ישראל ללא אישורי בנייה לעיתים גם ישובים שלמים , ולכן גם הישובים שלהם מוזנחים ונראים בהתאם הם לא מקבלים סיוע מהרשויות השונות ולא מתפתחים ובצדק , אך אנחנו אזרחים בעיר מוכרת מפותחת שרוצים לעשות הכל מסודר וכחוק ועם רשויות שעוזרות בכל התחומים האחרים בעיר,
    ורק בתחום הבנייה בעיריה הדברים מאוד נוקשים ולא נותנים לך גם הסברים להבין, וללמוד את הנושא, לחלק רב של תושבים בעיר שנגררים שנים עם הבקשות וההתרים הנ"ל
    מה החוקים של
    מרפסות?
    מה זה שטח שירות מה החוקים החלים עליו?
    פרגולה ? עד 50 מטר ניתן לבנות ללא היתר בנייה?
    של יחידת דיור ? ראיתי חוק שמתר יחידות דיור עד 20 אחוז משטח הבית ,צריך לעדכן בצורה מקוונת וכן שהשכנים לא מתנגדים עד 45 יום אם אין התנגדות מהעירייה יש היתר אוטומטי ?
    תודה רבה רבה לכם .

ארז מירב
    מנהל בפורום

היתר בניה מרפסת מקורה

שלום, ברגע שבניתם מרפסת מתחת לשטח מקורה, תקרה שהשכן בנה, השטח הזה הופך לפי החוק לשטח מגורים עיקרי, ממש כמו סלון. החוק קובע שזה לא שטח שירות. פרגולה יכולה להיות רק מתחת לשמיים פתוחים, ואסור שיהיה לה קירוי.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

לבנת שער
    משתתף

בס"ד

בס"ד   תודה רבה ואם אני מחליטה להרוס את המבנה (שעלה לנו 25,000 ש"ח ) האם פטורה מהגשה לעיריה עפ"י חוק .

ארז מירב
    מנהל בפורום

היתר מרפסת מקורה

אם הורסים את המרפסת אני מניח שלא ידרשו היתר, אבל כדאי מאוד לתאם ולוודא זאת מול מהנדס הועדה המקומית לתכנון ובניה.

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן