Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

בניית ממ"ד

• This topic is empty.
מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    -3199
    משתתף

בניית ממ"ד

שלום רב,
    אני גרה בבניין משותףבקומה ראשונה מעל עמודים וברצוני לבנות ממ"ד. האם אפשר לבנות בקומת העמודים מתחת לדירתי אם אישור השכנים? אם כן – איזה אחוז מהשכנים צריך לחתום ולאשר? והאם יש צורך לפצות שכנים על שימוש בקרקע המשותפת?
    אם לא ניתן  לבנות על הקרקע מתחת לבניין – האם אפשר בצד של הבניין עד קצה גבול השטח השייך לבניין? האם לכך אני צריכה אישור של שכנים? ומה בערך עלות של ממ"ד בגודל של 12 מ"ר בבניין קיים כולל הכל? אני שואלת כדי לדעת אם בכלל להתחיל להיכנס לעניין?
    תודה רבה. דליה

ארז מירב
    מנהל בפורום

Re: בניית ממד

שלום, בניית ממ"ד בבניין משותף צריכה להיעשות בתיאום עם השכנים. אם שכן מסויים לא רוצה- יבנו לו 70% מהקירות כהכנה. ביום שהוא יחליט להשתמש הוא ישלם את חלקו בהוצאה הכללית. – איזה אחוז מהשכנים צריך לחתום ולאשר?- 75%. אם מבצעים במסגרת תמ"א 38 רק 65% – לגבי תמ"א 38- תתייעצי בחברות שמתמחות בכך. הכניסי לגוגל תמ"א 38. – והאם יש צורך לפצות שכנים על שימוש בקרקע המשותפת?- לא. – אם לא ניתן  לבנות על הקרקע מתחת לבניין – האם אפשר בצד של הבניין עד קצה גבול השטח השייך לבניין?- כן. –  האם לכך אני צריכה אישור של שכנים?- כן  ומה בערך עלות של ממ"ד בגודל של 12 מ"ר בבניין קיים כולל הכל? אני מעריך בחישוב גס 40,000 עד 50,000 ש"ח

ארז מירב -meirav.com" target="_blank">יועץ מומחה לנושאי תכנון ורישוי        

ארז מירב
    יועץ מומחה בתחום התכנון והרישוי,
    הכנת חוות דעת לבימ"ש ויעוץ אדריכלי כללי
    erezmeirav1@gmail.com
    erez-meirav.com

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.
דילוג לתוכן