אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

ניקוז מי גשמים

3 posts / 0 new
התגובה האחרונה
בן ציון
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 7 שנים 6 חודשים
הצטרפ/ה: 23/05/2013 - 23:19
ניקוז מי גשמים
גירסה להדפסהSend by email

בבנית תוספת חדשה בבנין 4 קומות הקבלן פתח את צינור ניקוז מי הגשמים מכל הגג, כ 250 מ. לתוך מרפסת השרות שלי, מרפסת מיועדת לכל מנועי המזגנים, דבר שלו הסכמתי היה מבטל את האפשרות לשים שם את המזגנים ובעצם היה מבטל לי את כל המרפסת. אני התנגדתי, אך אני צריך מס. החוק או התקנה האוסרת דבר כזה.
לכבוד רב
בן ציון 

בן ציון
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 7 שנים 6 חודשים
הצטרפ/ה: 23/05/2013 - 23:19
Re: קבלן לא רשום

בהמשך לשאלה שלי הקודמת, ניקוז מי גשמים, יש לי עוד שאלש משפטית. הקבלן שבנה את התוספות הנ"ל, מאחר ששום חלק מהעבודה לא השלים, הכל לא בנה מקצועית ועם חומרים תיקניים וחומרים שהוזמנו, פניתי לרשם הקבלנים מה עושים במקרה הזה ועז התברר לי שהוא נוכל ולא קבלן רשום וכשביררתי בעיריה איך הנפיקו לנו רישיון בניה כשהקבלן המבצע הוא קבלן לא רשום, התברר לי שבעירייה הצהיר את שמו של קבלן אחר רשום. בתלונה שהגשתי לעיריה ענו לי שהם מעמינים ביושרו של המצהיר. מעניין אם תופסים גנב, האם מאמינים ביושרו ומשחררים אותו אם הוא אומר שהוא לא גנב. מעז הגשתי תלונות לרשם הקבלנים, למשטרה, לעיריה שוב, למשרד המשפטים וכל אחד מתנאר וזורק על השני, או יותר טוב מהעירייה כבר לא עונים. אף על פי שזאת עבירה פלילית ועונשה מעסר חצי שנה, אין מי שיעקוף אותה. ואנחנו עוד צוחקים ממדינות מהעולם השלישי ועז נשאלת השאלי מי מדינת בננות אנחנו או הם. הוא ממשיך לבנות בשכונה ולצחוק מכולם.

ארז מירב
התמונה של ארז מירב
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 3 ימים 13 שעות
הצטרפ/ה: 12/05/2009 - 03:36
Re: קבלן לא רשום/ ניקוז מי גשם

שלום,
לעניין צינורות הניקוז: לא מקובל לנקז את כל הגג למרפסת שלך. הצינורות אמורים להגיע עד לקרקע. ראה התייחסות לעניין באתר איטומן: 
http://www.itumen.co.il/site/forum_showMsg.asp?id=21769&tid=21766
אין בידי את התקנה הרלוונטית אבל אולי ניתן למצוא אותה כאן:
http://architecture.org.il/info_hokim_halat.php
או להזמין חברה לביקורת מבנים/ יועץ סניטרי.
לעניין הבניה:
אני רוצה להבין מה טיב יחסיך עם הקבלן על מנת להסביר לך מה באפשרותך לעשות. האם שילמת לו כסף? האם שילמת לקבלן אחר (זה שרשום בעיריה)? אתה יכול לתבוע את הקבלנים על הטעיה. זה ההליך הכי יעיל. גם האדריכל אשר מפקח על העבודות צריך לאשר בתעודת הגמר מי ביצע את העבודות. הוא חייב להצהיר שם מה שמו של הקבלן הרשום ולהחתימו שוב. ניתן לצרף אותו לתביעה במידה והתרשל בפיקוח על העבודה או במתן פרטים כוזבים בהיתר ו/ או בתעודת הגמר.
שוב, לרשויות השונות אין כל כך מה לעשות בעניין. גם למשטרה יש עניינים יותר דחופים. ההליך המשפטי יהיה היעיל ביותר. אך אם לא נגרמו לך נזקים של ממש- הרי לא שווה להוציא כסף על הסיפור.

בברכה,
ארז מירב, מנהל הפורום
עורך אדריכלות ובניה בישראל
יועץ לנושאי תכנון ובניה
 

מודעת גוגל

.


חדש!

אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).
2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק.
3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.