אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

תיקון 76 לחוק התכנון והבנייה

4 posts / 0 new
התגובה האחרונה
tikbinyan
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 8 שנים 2 חודשים
הצטרפ/ה: 21/11/2013 - 11:35
תיקון 76 לחוק התכנון והבנייה
גירסה להדפסהSend by email
שלום רב,
ברשותי דירה בת 4 חדרים בבניין שבו נוצלו כל  אחוזי הבנייה.
ברצוני לסגור מרפסת לחדר נוסף.
במסגרת תיקון 76 לחוק התכנון והבנייה, סעיף 12, הורחבה סמכות הוועדה המקומית
"הרחבת שטחה של יחידת דיור שבנייתה הושלמה עשר שנים והשטח הכולל המותר לבנייה באותה יחידת דיור לא יעלה על 120 מ"ר"
יש לי כמה שאלות:
1.      מה משמעות תקנה זו? האם האישור תלוי רק בהסכמה של הרשות המקומית או שנדרשת הסכמת השכנים? אילו סיבות יכולות להיות שלא לאשר?
2.      מאחר ולא נותרו אחוזי בנייה, מה התהליך הנדרש?
3.      האם בחינת שטח הדירה תלוי בשיטת המדידה של העיר? איך אוכל לבדוק אם אני עומדת בשטח הנדרש? האם השטח הרשום בארנונה הינו השטח המדובר?
4.      ממתי נמדד הזמן? מרגע האכלוס? מטופס 4? האם ניתן להגיש בקשה לפני שעברו 10 השנים?
תודה רבה,
גל
ארז מירב
התמונה של ארז מירב
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 11 שעות 41 דקות
הצטרפ/ה: 12/05/2009 - 03:36
Re: תיקון 76 לחוק התכנון והבנייה

שלום,

1.      מה משמעות תקנה זו? האם האישור תלוי רק בהסכמה של הרשות המקומית או שנדרשת הסכמת השכנים? אילו סיבות יכולות להיות שלא לאשר?
- הסכמת 75% מהשכנים, היות ומדובר בשינוי חזית. במידה ושכן מסויים מסרב לחתום ניתן להכריח אותו להגיש התנגדות מסודרת או שיחשב כאילו הוא מסכים, ע"פ תקנה 2 א'.

2.      מאחר ולא נותרו אחוזי בנייה, מה התהליך הנדרש?
- אין צורך באחוזי בניה כל עוד זה עד 12  מ"ר.

3.      האם בחינת שטח הדירה תלוי בשיטת המדידה של העיר? איך אוכל לבדוק אם אני עומדת בשטח הנדרש? האם השטח הרשום בארנונה הינו השטח המדובר?
- רק ע"פ השטח הרשום בהיתר הבניה.

4.      ממתי נמדד הזמן? מרגע האכלוס? מטופס 4? האם ניתן להגיש בקשה לפני שעברו 10 השנים?
- לא מצאתי איזכור לעניין 10 השנים. היכן ראית זאת?

tikbinyan
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 8 שנים 2 חודשים
הצטרפ/ה: 21/11/2013 - 11:35
Re: תיקון 76 לחוק התכנון והבנייה

ארז,
תודה רבה על התשובות!

4.      ממתי נמדד הזמן? מרגע האכלוס? מטופס 4? האם ניתן להגיש בקשה לפני שעברו 10 השנים?
 
- לא מצאתי איזכור לעניין 10 השנים. היכן ראית זאת?
 

לגבי עשר השנים, מדובר על סעיף 62 א (א) (12) בחוק המלא (מתוך נבו): "הרחבת שטחה של יחידת דיור שבנייתה הושלמה עשר שנים לפחות לפני תחילת התכנית..".
אנחנו גרים כ-9 שנים ולכן חשוב לי לדעת אם ניתן לפנות לפני תום התקופה הרשומה וממתי נחשב הזמן.

לפי מה שאני מבינה, אם אנחנו עומדים בשני תנאי הסף ואין התנגדויות שכנים, אז יש סיכויים טובים לקבלת אישור?

למי עלינו לפנות כדי לקדם את התהליך? לרשות המקומית? לאדריכל? פקיד רישוי בעירייה?

תודה,
גל

ארז מירב
התמונה של ארז מירב
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 11 שעות 41 דקות
הצטרפ/ה: 12/05/2009 - 03:36
Re: תיקון 76 לחוק התכנון והבנייה

התקנה האמורה אינה רלוונטית לעניין מרפסות, אלא רק להגדלת שטחי יחידת דיור קיימת- והכוונה היא להגדלה בשטחי מגורים עיקריים ולא מרפסות.

מודעות

.


חדש!

אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).
2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק.
3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.