אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

שיפוץ דירות קטנות - כיצד עושים את זה נכון

גירסה להדפסהSend by email
יועצי Myarchitect
תאריך בדיקת עדכניות: 
09-01-2022
קטגוריות: 

מבוא

כשאנחנו משפצים דירה גדולה, יש לנו לא מעט אופציות כיצד לשפץ ולשנות את המבנה, מעצם זה, שמדובר בנכס רחב וגדול. בשיפוץ דירה קטנה- ישנן החלטות מאוד חשובות ואף קריטיות כבר בעת התכנון: אנחנו יכולים לבחור האם לחבר חדרים או לפצל, אנחנו יכולים לפתוח את המטבח לסלון ולמרפסת וליצור חלל אחד גדול או לחלק אותם באמצעות קירות שלמים, דלפקים או איים. מגוון האופציות שעומדות לפנינו הוא עצום ומן הסתם, כל אופציה שנבחר שקולה לתקציב בו אנחנו יכולים להשתמש וכן למשמעות של עליית ערך הנכס כפי שיקבע לאחר מכן.

שיפוץ דירה- התמחות בפני עצמה

זו הסיבה, ששיפוץ דירות קטנות זו התמחות בפני עצמה. אנחנו יכולים למצוא קבלני שיפוצים שמתמחים בשיפוץ שכזה, אנחנו יכולים למצוא אדריכלים ומעצבי פנים שההתמחות שלהם, היא עבודה על חללים קטנים ובפרט דירות. לפני שאנחנו נציג מספר נקודות כיצד עושים את זה בצורה נכונה. 

חשוב להדגיש, עצם זה שמדובר בדירה קטנה, לא אמורה למנוע מאיתנו את הרצון לשפץ אותה, אם אנחנו מרגישים שניתן להפיק ממנה הרבה יותר תועלת. להיפך, לעיתים המבנה המקורי של הנכס דווקא מגביל אותה ומונע מאיתנו ליהנות ממנה. אם נשפץ, נמקסם גם את היכולת שלנו להפיק מהדירה תועלת, חשוב לא פחות, אנחנו גם נוכל לשפר בצורה ניכרת את היכולת שלנו למכור אותה בערך גבוה יותר.

 

כיצד משפצים דירה קטנה בצורה נכונה

שיפוץ דירה- שלב ראשון: עלינו לבחון את השטח הכולל של הדירה ולבחון כיצד אנחנו יכולים לחלק אותה בצורה אופטימאלית. זה אומר, לצמצם חדרים מסוימים ולהגדיל חדרים אחרים. האידאל הוא, לחבר את המטבח עם פינת האוכל, הסלון ולעיתים גם המרפסת. כך אנחנו יוצרים חלל אחד פתוח. מתוך החלל הזה, אנחנו יכולים לקחת מעט שטח עבור חדרי השינה או חדר עבודה. מאחר ומדובר בחלל גדול, אנחנו לא נרגיש בכך שלקחנו ממנו שטח.

שיפוץ דירהשיפוץ דירה- שלב שני: אנחנו יכולים לבחון, מה אפשר להוציא מחדרים מסוימים ולחבר ביחד, בצורה מצומצמת יותר. דוגמא טובה הוא יצירת חדר ארונות, אשר יאפשר לנו להוציא מתוך חדרי השינה וחדר העבודה, את הארונות. כך נחסוך בשטח, וגם נאפשר לחדר השינה להיות הרבה יותר מסודרים ומרווחים.

שיפוץ דירה- שלב שלישי: אנחנו יכולים לבדוק שיפוץ נקודתי בחדרים ספציפיים. הדוגמא המוכרת הוא כמובן שיפוץ מטבח. לעיתים שיפוץ בחדר נקודתי, יכול לשפר את הנראות והתחושה בכל הבית, והמטבח זה מקום אידיאלי לכך. אנחנו יכולים להחליף ארונות, שיש וריצוף. לפתוח את המטבח כאמור, וכן להוציא מתוכו אלמנטים מסוימים, אם יש לנו אפשרות למשל, להוציא את השולחן אל פינת אוכל מסודרת, ליצור פתרונות אחסון מודולאריים, כך אנחנו גם משפצים אותו וגם יוצרים סביבת עבודה הרבה יותר מפותחת ומסודרת.

שיפוץ דירה- שלב רביעי: אנחנו צריכים לחשוב האם יש חדרים או חללים שאין בהם עוד שימוש וניתן לחבר אותם לחדרים אחרים או לשנות את ייעודם. לשם כך, רצוי שנבדוק לפני השיפוץ האם יש דברים שאנחנו יכולים להיפטר, לפעמים עצם זה שאנחנו נפטרים מדברים מסוימים, עוזר לנו לפנות שטח, במקום שהוא חסר משמעות, אנחנו יכולים לחבר אותו לחלל אחר ובכך למעשה להשתמש בצורה אפקטיבית יותר.

מן הסתם, כל עבודה של שיפוץ דירות קטנות חייבת להיות מגובה בתוכנית מתאימה, שקולה לתקציב שעומד לרשותנו, ומתאימה לצרכים החדשים שלנו.

נכתב ע"י יועצי Myarchitect

מדריך אדריכלים ופורטל לאדריכלות

 

מודעות

.


חדש!

אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).
2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק.
3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.