אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

ביטול היתר

2 posts / 0 new
התגובה האחרונה
liatB
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני שנה אחת 11 חודשים
הצטרפ/ה: 02/02/2020 - 20:26
ביטול היתר

היי, לפני מספר חודשים קיבלתי היתר בנייה לתוספת שטחים.
לצערי עורך הבקשה (האדריכל) עד היום לא העביר לידי תוכניות בנייה ותוכנית קונסטרוקציה על מנת לאפשר לי להתחיל לבנות. יש לציין שאני חייבת לו עדיין כסף (החלק האחרון בחוזה שלנו) שאמור לעבור אליו אחרי שהוא מעביר לי את כל הקבצים של התכניות + תכניות עבודה ותוכניות קונסטרוקציה.
לפני מספר ימים קיבלתי ממנו הודעה שבמידה ואני לא אעביר לו את הכסף כפי שמסוכם בינינו בחוזה הוא ייאלץ להתפטר וייבטל את ההיתר שכבר ניתן לי (מציינת שוב שהוא עדיין לא קיים את חלקו בחוזה שלנו ולא מסר לי את החומרים והתכניות) דבר שמעכב אותי כבר מספר חודשים.
האם יש דבר כזה? האם אדריכל יכול לבטל היתר שכבר ניתן?

ארז מירב
התמונה של ארז מירב
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 12 שעות 6 דקות
הצטרפ/ה: 12/05/2009 - 03:36
ביטול היתר

שלום,

לעניין התשלום: זה מוזר. התשלום מתבצע לאחר העברת תכניות העבודה לידיך, לא לפניו. כך בכל אופן בכל חוזה שאני מכיר. מועד העברת התכניות אמור להיות גם מוסדר בחוזה ואם לא, אז מועד של עד 30 ימי עבודה ממועד קבלת ההיתר נראה לי סביר.

לעניין ביטול ההיתר: כמובן שהוא לא יכול לבטל את ההיתר. הוא יכול להתפטר מתפקידו כעורך בקשה, דבר שיקפיא את ביצוע הבניה, עד למציאת עורך בקשה חדש. יש לקחת בחשבון שהאדריכל יכול לפנות לועדה המקומית בבקשה למנוע מינוי עורך בקשה חדש עד לביצוע התשלום ש"מגיע" לו. אני מאוד ממליץ לקחת עורך דין, ע"מ שיוציא לאדריכל התראה בעניין מסירת תכניות העבודה, ולהזהיר אותו שלעיכוב בביצוע הבניה יהיו השלכות. המכתב יציין כי ברגע שהאדריכל יעביר את התכניות- ישולם לו הסעיף. יש להכניס עותק מהמכתב לתוך תיק הבניין בועדה המקומית ע"מ להכשיר את הקרקע להחלפת עורך הבקשה בהמשך, אם האדריכל לא יענה לדרישתכם.

מודעות

.


חדש!

אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).
2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק.
3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.