אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

קיר משותף

נותני חסויות לאתר:

2 posts / 0 new
התגובה האחרונה
alin2
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 2 שבועות 23 שעות
הצטרפ/ה: 23/06/2020 - 22:36
קיר משותף

אשלום רב, ברצוני לשפץ בית ישן אשר לו קיר משותף עם השכן. ברצוני להשאיר את הקיר המשותף ולבנות צמוד אליו קיר חדש ( בלוקים ) 

הבית שצמוד ישן, מוזנח ומלא בסדקים כולל הקיר המשותף בתוך הבית  של השכן.יש לי תמונותשמעידות על כל המצב והסדקים בתוך ביתו . השכן בעייתי ומתערב בכל עניין ודבר ומנסה "לסחוט" אותי כך מרגיש לי לפחות שבתנאי לחתימתו להיתר הוא רוצה שאשפץ לו את כל הקיר על חשבוני כולל שבירת חלק מהקיר ובניה מחדש , טיח ועוד אחת לא יחתום.

עליי לציין שכל ביתו ללא היתר ( לפחות כך אמר לי האדריכל לפי מה שבדק בעיריה) .. האם מחובתי לתקן את הקיר בפנים ביתו ? (אני לא מעוניין  לקחת אחריות על זה ואם חלילה יקרה משהו וכו) למרות שאני בונה במקביל קיר חדש ? אני לא נוגע כלל בקיר המשותף. כיצד אבטיח את עצמי מבעיות עתידיות משפטיות וכו שלא יבוא בטענות בעתיד וכו ? 

 

ארז מירב
התמונה של ארז מירב
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 2 ימים 9 שעות
הצטרפ/ה: 12/05/2009 - 03:36
קיר משותף בין שכנים

שלום,

הבעיה ברורה. אכן, בנייה של קיר חדש היא הפתרון הנכון. 

1. יש לכתוב מכתב רשמי לשכן שבו אתה מבקש ממנו לחתום על התכניות שלך. בתוך המלל, יש להזכיר כי ע"פ בדיקה שערכת (ותכתוב חודש משוער בו נערכה הבדיקה) מצאת כי הקיר מלא בסדקים. תכתוב שאתה מעוניין להיכנס ולצלם את הסדקים, ע"מ למנוע תלונות בעתיד. מכתב כזה יכסה אותך מתלונה/ תביעה משפטית.

2. במידה והוא לא משיב לך, או מונע ממך לצלם, אתה במצב טוב מבחינה משפטית. ובכל זאת, תזכור שאינני משפטן וכדאי תמיד לקבל יעוץ משפטי.

3. במידה ואינו חותם על התכניות- אל דאגה! בקש מהוועדה המקומית להפעיל את סעיף 36 שקובע שעל השכן להגיש התנגדות בכתב תוך פרק זמן קצר. מנסיוני, 99 אחוז לא מגישים (ואז הבקשה מאושרת אוטומאטית) ואלה שמגישים נדחים אם הנימוקים שלהם אינם רלוונטים מבחינה תכנונית. 

יהיה בסדר...

בברכה,
ארז מירב, מנהל הפורום
עורך אדריכלות ובניה בישראל
יועץ לנושאי תכנון ובניה
 

מודעת גוגל

.


אינדקס

חדש!
אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

 

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).

2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק. 

3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.

החסות לאתר באדיבות:

/