אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

תקן חניה במכפיל

2 posts / 0 new
התגובה האחרונה
Eden Poran
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני שנה אחת 7 חודשים
הצטרפ/ה: 12/10/2020 - 17:09
תקן חניה במכפיל

בקיצור: בחניון התת קרקעי בבניין החנייה שהוצמדה לנו (עליונה במכפיל) נמוכה - 162 ס"מ בין הרצפה לבין התקרה כאשר המכפיל בשיא גובה.

באילוסטרציה:

C2 = 162 ס"מ

 

ובפירוט נוסף:

רכשתי דירה במסגרת תמ"א 2. בחוזה הובטחה חניה במידות הנ"ל (בס"מ):

רוחב 190

אורך 475

גובה 150

לא ייחסנו לכך חשיבות במעמד הרכישה (טעות שלי ושל העו"ד שלי, כמובן, וגם שלי - דירה ראשונה וכו'..) כיוון שהנחנו כי נקבל "חניה סטנדרטית", אך משבאנו לרכוש רכב חדש (ג'יפון בגובה 165 ס"מ) הבנו כי נפלה בידינו טעות.

כל החניות בבניין (מלבד שלנו) גבוהות בהרבה, חניות תחתיות במכפילים 175 ס"מ וחניות עליונות במכפילים 180 ס"מ. החנייה אשר הוצמדה לנו נמצאת בין קומה -1 ולקומה -2 מה שיוצר הפרשי גובה ביחס לחניות האחרות, ואנו היחידים ש"נדפקנו" כתוצאה מכך. נוסף על כך, על דף הבטיחות שממוקם ליד המכפיל, מצויין כי הגובה המקסימלי לרכב העליון הוא 170 ס"מ - אם הייתי מעלה רכב בגובה כזה על המכפיל הוא היה נמחץ - אך זהו כשל של ספק המכפיל ולא הקבלן.

בנוסף מובהק כי הקבלן "ידע" שהחנייה בעייתית (ולא ראה לנכון לעדכן אותנו בשום צורה..) - מערכות הספרינקלרים שמעל המכפיל יוצרית מעין אות ח' כדי לאפשר לרכב להכנס בצורה מיטבית, ובנוסף ישנה חריצה בתקרה בעובי 2-3 ס"מ מעל המכפיל, דברים שלא קיימים בחניות האחרות.

 

האם החניה שסופקה לי חוקית? מספרים ד' וה' של משרד התחבורה נראה שלא, אבל מנגד נראה גם שכמעט אף חניה במכפיל בחניון תת קרקעי בבניין מגורים כלשהו בארץ לא עומדת בתנאים המפורטים שם. מה היית מייעץ לי לעשות?

ארז מירב
התמונה של ארז מירב
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני 16 שעות 10 דקות
הצטרפ/ה: 12/05/2009 - 03:36
מידות מינימליות חניה במכפיל חניה

שלום,

ע"פ פרק ה' לתקנות, המידות של תא החניה (סעיף 7.4) במכפיל יהיו כאלו שיוכלו לשרת את המידות של "רכב התכנון" בפרק ד'. (סעיף 2.2). מידת הגובה שם הוא 200 ס"מ, כך שלכאורה המכפיל אינו לפי תקן. יש להתייעץ עם יועץ תחבורה ולקבל חוו"ד בכתב לפני תביעה.

מודעות

.


חדש!

אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).
2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק.
3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.