אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

שער כניסה לא חוקי

2 posts / 0 new
התגובה האחרונה
רום
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני שבוע אחד 4 ימים
הצטרפ/ה: 19/09/2022 - 02:13
שער כניסה לא חוקי

שלום רב.
השכנים שלנו באזור וילות, בנו בשעתו (לפני שנים רבות) שער כניסה לביתם באזור פרוזדור הכניסה שלנו לחניה. עוד באותו הזמן היה בינינו סכסוך שכנים על עובדה זו ואפילו נרשמה תלונה במשטרה בעקבות אלימות מילולית - מאותו הזמן הם נמנעו להשתמש בשער והוא היה סגור (ראוי לציין שבשכונה הזו אף אחד לא יצר שער כניסה שכזה, רק הם, כל שערי הכניסה לוילה היו צמודים לשערי הכניסה לחניה הפרטית ככה זה בתוכניות הפיתוח באזור). אחרי שנים כשאבי נפטר, היחסים הפכו יחסי שכנות טובה ובעניין השער נשמר סטטוס קוו. לאחרונה השכנים עברו לבית אחר והשכירו את הבית - הובהר לשכנים החדשים שלא ישתמשו בשער, למרות שגם הם חשבו לעשות בו שימוש מה שהכניס אותנו שוב למתח, בתום שנה השוכרים עזבו ואוטוטו נכנסים שוכרים חדשים - בית לילדים מוגבלים. הובן על ידינו שהללו רוצים לעשות שימוש בשער כשער כניסה ראשי וקבוע והם אף שיפצו את השער, צבעו וסידרו את המנעול וידית הפתיחה. השער איננו חוקי ומסוכן לכל הדעות הוא נבנה בפרוזדור הכניסה והיציאה שלנו לחניה של הבית - כאשר יוצאים מהחניה שלנו זה נעשה ברוורס שדה הראייה מוגבל ויש סיכוי שיפגעו אנשים/ילדים אם יעברו בשער - מלבד העובדה שזהו גם אזור חניה של שאר המכוניות במשפחה. בכל האזור בלי יוצא מן הכלל שער כזה לא קיים ובמקומו יש רצף של חומה מפרידה בין בית לבית.
אשמח לדעת מה עלי לעשות כדי שיבוטל השער ותבנה חומה כפי שהיה אמור להיות במקור ולא תעלה יותר הסוגיה הזו? האם עלי להתלונן במשטרה כצעד ראשון?
בברכה חמה.

ארז מירב
התמונה של ארז מירב
לא מחובר
נצפה לאחרונה: לפני שבוע אחד 2 ימים
הצטרפ/ה: 12/05/2009 - 03:36
שער כניסה לא חוקי

שלום,

בהיתר הבניה ישנו המיקום החוקי של השערים. עם זאת, אין מניעה חוקית לפתוח שער אחר בגבול המגרש. התנאי היחיד- שזה לא פוגע באופן השימוש של שכנים גובלים. אם אתה חש שנפגעו זכויותיך, שנפגעה הנאתך מהקניין שלך, או שישנה סכנה עליך להצטייד בחוות דעת אדריכלית, (או של מהנדס תנועה במקרה של סיכון) שמסבירה מדוע, ולהגיש בקשה לצו מניעה ע"י עו"ד. 

מודעות

.


חדש!

אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).
2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק.
3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.