אדריכלות ובניה בישראל

מרכז הדרכה פתוח

נדל"ן: זכויות, אגרות ועסקאות

מדור זה עוסק בהיבטים הקשורים לעסקאות מקרקעין ונדל"ן:  קניה ומכירת מקרקעין/ נדל"ן, תיווך, ערעור על קביעת אגרות או ארנונה, פינוי פולשים, הפקעת קרקעות, דמי מפתח, עסקת קומבינציה, בתים משותפים ועוד.
התכנים המקובצים במדור זה נכתבו ע"י יועצים ובעלי מקצוע מתחומי נדל"ן, מקרקעין ומשפט. התכנים והמאמרים נבדקו ע"י המערכת, ונמצאו מתאימים לאמנת האתר.
תוכן המאמרים אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, אינו חסין מטעויות והשמטות ואין להסתמך עליו לשם ביצוע או הימנעות מביצוע פעולה כלשהי.

סיווגי משנה

 • סילוק פולשים
  נערך ע"י ארז מירב, עורך האתר

  כיצד מתבצע הסילוק עצמו?  מה לגבי מטלטליו של המתפנה? מה אם המתפנה אינו נוכח, והמקרקעין נעולים?  מהו טופס צו סילוק יד, וכיצד יימסר?

  סילוק פולשים
  נערך ע"י ארז מירב, עורך האתר

  מהו פרק הזמן, הקבוע בחוק, בו ניתן לפנות פולש לאדמה ציבורית, ע"י צו מנהלי? מה קורה במצב בו היתה לפולש בעבר חזקה חוקית על המקרקעין? מה קורה כאשר הפולש חוזר אל הקרקע לאחר פינויו? מהם זכויותיו הבסיסיות של הפולש?

  בתים משותפים
  נערך ע"י ארז מירב, עורך האתר

  חוק זה נותן תשובות לכל ההיבטים המשפטיים הנגזרים מעצם השיתוף בין דיירים שונים בבניין/ רכוש אחד: חובות, זכויות תוספות בנייה, חתימות שכנים על תוספות בניה, תשלומים לוועד ועוד. 

  ארנונה
  נערך ע"י ארז מירב, עורך האתר

  מהו פרק הזמן הקבוע בחוק לערעור על קביעת ארנונה?  באילו נסיבות רשאי אדם לערער? מי מוסר לו את התשובה ומתי? ;כיצד ניתן לחלוק על התשובה בפני וועדת ערר? ומה לגבי התערבות בית המשפט?

 • פינוי בינוי- התחדשות עירונית
  מוטי בן ששון, יועץ להתחדשות עירונית

  בשנים האחרונות אנו עדים לצמיחה חסרת תקדים בהיקף הפרויקטים של פינוי בינוי. ובכל זאת, פרויקטים בודדים בלבד יצאו עד כה לדרך.  מאמר זה עוסק בהדרכת התארגנות הדיירים, ובחירת בעלי המקצוע שילוו אותם לקראת פרוייקט מוצלח.

  בית משותף
  עו"ד צבי שטיין, נוטריון ומגשר

  מאמר זה דן בחובות הכספיים ההדדיים בין דיירים בבית משותף במקרים של הרחבת דירותיהם. תופעה זו נפוצה בעיקר בבתים בני שתי קומות וארבעה דיירים כאשר מרחיב את דירתו הדייר מלמטה ולאחריו מרחיב את דירתו הדייר שגר בקומה העליונה. האם מגיע לדייר מלמטה תשלום? ואם כן, כמה?

  עסקת קומבינציה
  אבי שנער, שמאי מקרקעין

  מהן סוגי העסקאות הנפוצות? איזו מהן עדיפה? של מי הבעלות על הקרקע בזמן הבניה? כיצד נקבע אחוז הקומבינציה ע"י השמאי?  כיצד להנות מיתרונות המס בעיסקה?

  ירושה
  גד אופנהיימר, עו"ד

  מהי צוואה הדדית? מהן ארבע צורות הצוואה? מה קורה בהעדר צוואה?  מהי הקדימות הנהוגה בין בני המשפחה?  מה דינם של כספי הביטוח עקב המוות?  ומה לגבי הארכת חיים?

  עיכוב בניה
  תומר ריטרסקי, עו"ד

  כיצד להתגונן במידה והרשות אינה משלימה את הוראות התכנון בשטחכם, ומונעת בניה? מהו פרק הזמן הסביר ע"פ המשפט? מתי ניתן לדרוש פיצויים?

מודעות

.


חדש!

אינדקס הבניה בישראל עולה לאוויר בימים אלו בגרסת הרצה.
העסקים שירשמו לאינדקס בתקופת ההרצה, ימשיכו להתפרסם ללא עלות עם סיום הפיתוח.

כיצד אוסיף את העסק שלי לאינדקס העסקים?

1. ראשית, בצע הרשמה קצרה  ומהירה לאתר (או כניסה במידה ונרשמת בעבר).
2. לאחר מכן,  לחץ כאן ליצירת כרטיס עסק.
3. לאחר שסיימת, ביכולתך לקדם את כרטיסך למקום בולט בדף הראשי. לפרטים נוספים לחץ כאן.

Subscribe to נדל"ן: זכויות, אגרות ועסקאות